سفرعلمی شماره 1 _ باغ گیاه‌شناسی (گروه سنی 4 تا 6 سال)

5/5
محتویات این سفرعلمی به نظر شرکت کنندگان
مفاهیم آموزشی 71%
تفریح و سرگرمی 92%
هنر و خلاقیت 90%
طبیعت کردی 90%

ما سفرمون از آبشارهای البرز شروع کردیم، از دیدن لاک‌پشت‌ها که توی آفتاب، که به قول یکی از بچه‌ها داشتند آفتاب می گرفتند کلی لذت بردیم.کمی قدم زدیم با انواع برگ درختان و ویژگی‌هاشون آشنا شدیم، شابلون‌ها را بین بچه ها تقسیم کردیم و درباره پوشش بدنی حیوانات با هم صحبت کردیم و بعد ازشون خواستیم خودشان خالق حیوانات بشوند و هر دفعه یک پوشش بدنی خاص با توجه به دستورالعمل پیدا کنند مثلاً، پوشش بدنی چوبی، پوشش بدنی خال خال زرد و سبز و …

با کمی پیاده‌روی به  جنگل‌هایی رسیدیم که هم‌سن دایناسورها هستند.احتمالاً الان کمی تعجب کردید ولی واقعیت داره جنگل های هیرکانی که در جنوب دریای خزر قرار دارد، دقیقا هم سن دایناسورهاست، ولی ما فقط با یک ساعت رانندگی تا باغ گیاه‌شناسی، توی این جنگل ها کلی آب‌‎بازی کردیم قصه تعریف کردیم و در آخر کنار رودخانه نشستیم با کمک برگ ها و گل‌های خشک یک قاب برای خودمون درست کردیم.

بعد صرف ناهار هم با کارخانه غذاسازی گیاه که همان برگ ها هستند آشنا شدیم و با رنگ کردن پشت برگ ها جاده‌های غذا‌رسان به گیاه و جاده‌های که مواد معدنی را از ریشه و به برگ ها می‌رسوند را خیلی راحت تر دیدم. درست داری می گی به این جاده‌ها آوند می‌گویند.

سفرهای علمی شماره 2_ باغ گیاه شناسی (گروه سنی 4 تا 6 سال)

5/5
محتویات این سفرعلمی به نظر شرکت کنندگان
مفاهیم آموزشی 50%
تفریح و سرگرمی 92%
هنر و خلاقیت 99%
طبیعت کردی 70%

این بار با بچه ها برای تماشای گلاب گیری رفتیم ولی متاسفانه گل‌های محمدی به دستشون نرسیده بود و برای گلاب گیری آماده نبودند. ما هم با دستور پونه جون همه به شکل ربات شروع به حرکت کردیم و مسیرمون از توی دشت‌های اروپا با گل‌های رنگارنگش ادامه دادیم بعد از اینکه کمی به شکل ربات های مختلف راه رفتیم احساسات مختلفمون مثل خوشحالی،عصبانیت، خشم، خنده ، ربات کند و …. ساختیم با حشرات مختلف آشنا شدیم. دست توی جعبه‌ی جادو کردم شابلون‌های حیوانات در آوردم به هر کدوم از بچه‌ها یک شابلون دادم و ازشون خواستم رنگ‌های مختلف را پیدا کنند بعد رنگ ها ترکیبی و در آخر خودشون دستورالعمل را اعلام می‌کردند و دوستاشون پیدا می‌کردند.

با کمی پیاده‌روی به  جنگل‌هایی رسیدیم که هم‌سن دایناسورها هستند.احتمالاً الان کمی تعجب کردید ولی واقعیت داره جنگل های هیرکانی که در جنوب دریای خزر قرار دارد، دقیقا هم سن دایناسورهاست، ولی ما فقط با یک ساعت رانندگی تا باغ گیاه‌شناسی، توی این جنگل ها  قصه دزد دریایی را که دنبال گنج بود تعریف کردیم و با همدیگه بازیش کردیم سوار قایق شدیم به جزیزه‌ی گنج رفتیم و بعد از دست دزدهای دریایی فرار کردیم، کم کنار دریاچه خزر خستگی در کردیم یه خوراکی خوردیم و راه افتادیم رفتیم کنار رودخانه دست به کار شدیم تا پیوند دوستیموت با طبیعت بسازیم هر کی یک سر این رشته دوستی را درست می‌کرد و در آخر رشته دوستیم با طبیعت به کمک گروهمون ساختیم.کمی استراحت کردیم تا کاج ها به دستمون رسید و شروع به رنگ کردن با رنگ انگشتی شدیم لمس کردیم کاج ها را کلی کاج رنگی درست کردیم.

ناهارمون که خوردیم، نوبت ساخت ماسک دختر‌ها و پسرهای جنگلی شد.